15 temmuz darbe gecesi aracı hasar görenlere iyi haber geldi.
15 temmuz darbe gecesi aracı hasar görenlere iyi haber geldi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde bir gurubun gerçekleştirdiği darbe girişimi sonucunda vatandaşlarımızın araçları tanklarla ezildi. Bunun dışında da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne askerler tarafından havadan atılan bombalar,patlayıcı maddeler sonucunda birçok araç da kullanılamaz hale geldi.Hasara uğrayan bu araçların kaskolu olanlarında meydana gelen maddi zararın teminat kapsamında olup olmadığı gözetmeksizin sigorta şirketlerince lütuf ödemesi kapsamında değerlendirilmesinin imkan dahilinde olduğunu belirten bir duyuru yaptı.
Hazine Müsteşarlığından yapılan duyuru şu şekilde;
“Kara Araçları Kasko Sigortası (Kasko Sigortası) sigortalının karayolunda kullanılabilen motorlu,motorsuz taşıtlardan, römork veya karavanlar ile iş makinelerinden ve lastik tekerlekli traktörlerden doğan menfaatinin çeşitli tehlikeler dolayısıyla ihlalli sonucu uğrayacağı maddi zararlar için teminat sağlayan isteğe bağlı bir mal sigortasıdır. 15 temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe kalkışması sonucu yaşanan olaylar neticesinde vatandaşların araçları da ağır hasara uğratıldı.Bu bağlamda,yaşanan olaylar nedeniyle Kasko Sigortasına sahip vatandaşlarımızın araçlarında meydana gelen maddi zararların teminat kapsamında olup olmadığına bakılmaksızın sigorta şirketlerince lütuf ödemesi kapsamında değerlendirilesi imkan dahilindedir”
 
Peki nedir bu Lütuf Ödemesi?
Sigorta şirketinin teminatına girmeyen ya da teminat kapsamında olup olmadığı tartışmaya açık hasarlarda yaptığı ödemedir. Bu ödeme hasarın tamamı ya da bir kısmı için yapılır. Sigorta şirketinin kendi bünyesinde ki sigortalı müşterileri için bulduğu iyi ilişkilerini veya ticari itibarını koruma isteği lütuf ödemesinin nedenleri arasında gösterilir. Bu ödemelerin önemli bir sonucu ise rücu imkanının ortadan kaldırılmasıdır.
Güncel haberler ve daha fazlası için sitemizi takipte kalın...
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07