Bilgi Merkezi
Sigorta hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları
“Süper Sigorta Bilgi Merkezi’nde”
 
Yeni doğan bebeğin cildi VERMİKS adı verilen beyaz renkli, koruyucu ve kaygan bir madde ile kaplıdır. Bebeğin cildini kaplayan özel yağ tabakası bebeğin cildini dış etkenlerden korur ve ısı kontrolünü sağlamaya yardımcı olur. Bu nedenle yüz bölgesi haricinde vücudunun silinmemesi gerekiyor. İlk yıkama bebeğin göbeği düştükten 2 gün sonrası olarak önerilmektedir. Göbek düştükten sonra bebek her gün veya günaşırı yıkanabilir.
 Bebeklerin ciltleri hassas olduğundan banyoda kullanılan ürün cildine uygun nem dengesini koruyabilecek şekilde olmalıdır. Sağlıklı cildin ph değeri 5.5 olmalıdır.5.5 ph cildi zararlı maddelerin etkilerinden korur ve cilt için gerekli nemliliği sağlar. Bu açıdan banyo esnasında ve sonrasında kullanılacak ürünler bebekler için özel olan katkısız ürünler olmalıdır.
Bebek banyo yapmadan önce banyo ve sonrası için gerekli olan bütün malzemeleri hazırlamalıyız. Bu şekilde bebeği üşütmeden süreci bitirmiş oluruz.
 
İlk haftalarda bebeğin banyo suyu  önceden kaynatılmış olması gerekmektedir. Bebeğin yıkanacağı su yaklaşık 37-38 derece odanın sıcaklığı ise 22-24 derece arasında olmalıdır. Bebeğin banyo esnasında karnı aç veya yeni doymuş olmamasına dikkat edilmelidir. Yemekten hemen sonra yıkamak mideleri hassas olduğu için kusmalarına sebep olabilir.
Bebeklerin ciltlerindeki yağ oranı yetişkinlere oranla az olduğu için daha fazla üşüyebilirler. Isı kaybı bebeklerde baş bölgesinde daha fazla olduğu için öncelikle vücudu yıkayıp baş bölgesini sona bırakmak faydalı olacaktır. Baş bölgesi yıkanırken kulağına su kaçırmamaya dikkat etmek gerekir. Su dökerken kulağı kapatmak veya bebeklerin baş bölgesini daha rahat yıkayabilmek için hazırlanmış ürünlerden kullanmakta fayda vardır.
Banyodan sonra bebeğin vücudu özenle kurutulmalıdır. İyice kurulandıktan sonra bebeğin hassas cildine uygun katkısız bebek yağını masaj yaparak sürünüz. Masaj yaparak sürmek bebeğinizin hem gelişimine hem de aranızdaki bağın güçlenmesine yardımcı olacaktır .
Sıcak oda, sıcak su , bebeğe banyo esnasında gösterdiğiniz ilgi, banyo sonrası bebek yağıyla yapılan masaj bebeğinizi rahatlatıp güvende hissettirerek daha rahat uyumasını sağlayacaktır.
Bebeğinizin temizliği beden sağlığının yanı sıra zihinsel ve duygusal gelişimi içinde çok önemlidir. Bebeğinizi günlük rutin uyku öncesi yıkamak uykuya çabuk geçmesini ve daha derin uyumasını sağlayarak sizin içinde bebek içinde rahatlatıcı olacaktır.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07