Bilgi Merkezi
Sigorta hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları
“Süper Sigorta Bilgi Merkezi’nde”
Trafik sigortası ile ilgili az bilinenler.
 “Nasıl olsa trafik sigortam var ya da kısa dönemli bu sigortayı yaptırır aracımın başına gelecek her zararı sigorta şirketine karşılaşırım kafamda rahat etmiş olur “ diye bir düşünceniz varsa bunu hemen unutun.
Tabii ki trafik sigortasının kapsadığı hasarlar olduğu gibi kapsamadığı bir çok hasar kapsamı da var. Bu kapsamlar sizi zor duruma sokup bütçenizi zorlayabilir. Bu konuyla ilgili yanlış bilgilerinizi bu yazıyla düzeltelim :)
 
Trafik sigortası ve kasko sigortası en çok karıştırılan iki kavramdır. Bu iki kavramı birbirinden ayıran bazı çizgiler var. Yaptırmış olduğunuz trafik sigortanız karşı tarafın (yani 3, şahısların) zararlarını güvence altına alır. Ancak yaptıracağınız kasko sigortası ise sizin karşılaşacağınız zararları da teminat altına alır.
 
Yanlış bilinenler
 
1)Kasko sigortanız aracınızın başına gelen zararları teminat altına alır. Aracınızı sürücülere karşı korumak istiyorsanız kasko sigortanızı yaptırmadan trafiğe çıkmamanız gerekmektedir.
 
2)Trafik sigortam kaza bedellerini karşılar mı?
Trafik kaskosunun teminatlarının başında kazalar yer almaktadır. Sağlık masrafları,sakatlanma,ölme ve maddi olarak verilen teminatların yaptığınız kaza başına limitleri var. Yaptırdığınız bu sigortanın kazanın 100,000 2,000 kadarını karşılayacaktır diye bir sınırı yoktur.

 3)Trafik sigorta fiyatlarında kişiden kişiye bir değişme olur mu?
Kara yolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortasına göre bu sigortanın primleri sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca illere göre, kişinin yaşına, cinsiyetine ve ehliyet yılına göre de bu sigortanın teklifleri değişiklik göstermektedir.

 4)Bu sigortaları yaptırmak zorunlu mu?
Trafik sigortasını yaptırmak zorunludur ancak kasko sigortasını yaptırmanın yasal bir zorunluluğu yoktur. Bir kaza anında aracınızın başına gelen zararları cebinizden ödemek istemiyor ve bu yükten kurtulmak istiyorsanız zorunlu trafik sigortanızın dışında da kaskonuzu yaptırmanızda fayda var. Kasko sigortanız poliçenizde olan bütün hasarların maduriyetine karşı sizi korur.

5)Hasar bildirimi için bir sınır var mıdır?
Alınan hasarların en az 2 yıl içerisinde bildirilmesi gerekir. Kaza tarihine takiben 10 yıl sonun da başvuru hakkınız otomatikman düşer.  En uygun Trafik sigortası tekliflerini en kısa sürede almak için https://supersigortam.com/trafik-sigortasi-sorgulama adresine tıklayarak ya da  0850 420 0707 numaralı supersigortam.com hattını arayabilirsiniz.
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07