Bilgi Merkezi
Sigorta hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları
“Süper Sigorta Bilgi Merkezi’nde”
Hayat Sigortası

Hayatın içinde maddi olarak öngörülemeyen birçok riskler bulunur. Bu risklere karşı kişinin hem can hem de mal güvenliğini korumak adına sigorta türleri hazırlanmıştır. Sigorta türleri, hayat sigortası ve hayat dışı sigortalar olarak ikiye ayrılır.
Ferdi hayat sigortası yaptırarak, beklenmeyen durumlara karşı hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvence altına alırken, geri ödemeli hayat sigortası ile sigorta süresinin bitiminde, risk gerçekleşmediğinde, primlerinizi geri alabilirsiniz.
Birikimli Hayat Sigortası Nedir?
Birikimli hayat sigortası; kişinin sürekli maluliyet durumuna, kendisi ve ailesinin yaşam standartlarını güvence altına alır. Vefat etme durumunda ise, kişinin yakınlarının ekonomik durumu güvence altına alınır.
En iyi hayat sigortası için araştırma yaparken, sigorta şirketlerinin sunduğu tüm koşul ve şartları çok iyi araştırılarak sigorta türlerinden yararlanılır.
Hayat Sigortası Nasıl Seçilir?
En uygun hayat sigortası seçimi yaparken; yaşam kaybı, tam ya da kalıcı sakatlık durumlarında, finansal anlamda güvence altına alınabileceği sigortalar tercih edilir.
Hayat Sigortası Avantajları nelerdir?
Hayat sigortası avantajları; kaza ya da hastalık sonucu fiziksel engeller oluşsa da maddi olarak hayat standardı devam eder.
  • Vefat durumu yaşandığında, kişinin yakınları, ekonomik anlamda kazanç sağlar.
  • Ödenen primler, vergiden düşer.
  • Eğitim gören çocuklar, eğitimlerine devam eder.
Prim ödemeleri, bütçeyi zorlamadığı gibi, poliçe kapsamındaki tüm kaza ve hastalık tedavi giderleri de ödenir.
Hayat Sigortası İstenildiğinde Bırakılabilir mi?
Hayat sigortasında kişinin emekli olması için, en az 10 yıl prim ödeme şartı bulunur. Bu sürenin ardından istenildiği zaman sigortadan çekilmek mümkündür. Ancak hayat sigortası erken ayrılma durumunda, ödenen prim üzerinden kesinti yapılır.
Diğer yandan hayat sigortası iptali yaptırmak istendiğinde, hayat poliçesi yaptırılan şirkete dilekçeyle başvuru yapılır. Ayrılış nedenlerine göre dilekçe türü de değişir. Kişinin isteği dışında yapılan bir hayat sigortası iptali söz konusuysa, bu dilekçede açıkça belirtilir.
Hayat Sigortası, Hayat Kurtarmaz ama Geleceği Güvence Altına Alır!
Hayat Sigortası Teklifi Alın.
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07