Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Salı , 12 - 2016

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

NEDEN KASKO SİGORTASI YAPTIRILMALI?
 
Kasko poliçesi Trafik Sigortası gibi zorunlu olmayan ancak oldukça önem arz eden bir sigorta çeşididir. Çoğu kişi trafik sigortası olduğu için kasko sigortasına gerek olmadığını düşünür ancak bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Çünkü Zorunlu Trafik Sigortası yalnızca 3. kişinin zararlarını karşılar sizlerde ve araçlarınızda oluşan zararları ise kasko poliçeniz karşılar.
 
Kasko poliçenizin olması demek sizlerin ve aracınızın güvence altında olması demektir. Çünkü kasko poliçesi teminatları Zorunlu Trafik Sigortası poliçesi teminatlarından daha geniş kapsamlı olup depremden, teröre, su baskınından, cam kırılmasına hatta anahtar kaybına kadar olan zararlarınızı teminat altına alır. Yani aslında kasko sigortası sizlerin aracınız için zarara girmenizi engeller.
 
Kasko poliçesi teminatları muafiyet uygulanarak değiştirilebilir ve fiyatlarda değişiklikler yaşanabilir. Bu nedenle kasko poliçenizi yaptırmadan önce teminatlarınıza dikkatli bir şekilde bakmalı nelere muafiyet uygulandığına dikkat etmelisiniz. İçi boş bir kasko poliçesi kestirmektense yaptırmamak daha mantıklı bir unsurdur. Çünkü içi boş olan kasko poliçeniz herhangi bir kaza durumunda sizlere ödeme sağlamaz ve ödeme sağlamadığı gibi sizleri zarara sokar. Hem boşu boşuna poliçenize para ödemiş olursunuz hem de hasar durumunda muafiyet uygulanmış olan durumlar için ödeme yapılmamış olur.
 
Kasko poliçesinde ki teminatlardan eksiksiz faydalanabilmek adına kaskonuzun teminatlarını iyi değerlendirerek okumanız gerekmektedir.

Kaskonuzda ki en önemli unsurlardan bir diğeri de IMM dir. IMM denilen unsur ise sizlerin araçlarına kaza anlarında ya da hasar durumlarında sizlerin araçlarına biçilen değerdir. Bu değer hasar anlarında karşınıza çıkarak sizlerin hasarınızı karşılar, tazminat ödemesi sağlar.
 
Kasko poliçeniz için en uygun fiyat a ve en kapsamlı şekilde nereden ve nasıl alabilirsiniz? Herkesin en çok sorduğu sorular arasında. Sizler de kasko sigortasında en uygun fiyatların yanında kaskonuzda sınırsız IMM veya full kasko olarak bakılsın istiyor ve sorun yaşamak istemiyorsanız supersigortam.com üzerinden poliçenize sahip olun. Sitemiz üzerinden teklif bırakabilir isterseniz 0850 420 0707 den de ulaşabilirsiniz.
 

HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07