Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Cuma , 01 - 2016

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 

Sosyal Güvenlik Kurumu, özel sağlık sigortası yaptırmış olanlar için yeni bir düzenleme yaptı ve destek vermek adına faturalarının belli bir bölümünü kurumlarına yansıtabiliyor. Düzenleme ile kurum tarafından kapsam içine girmeyen ve dahiline alınmış olsa da kısmi olarak karşılanmakta olan sağlık harcamalarının meydana gelmedi durumunda ya da kişilerin daha iyi şartlarda sağlık hizmeti almak istemeleri durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası bu hizmeti almayı ve de sürdürmeyi mümkün kılmaktadır. Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile kuruma geri ödemedeki uygulama farkı da kaldırılarak, meydana gelen sorunların çözüme kavuşturulması düşünülmektedir.
Bugüne kadar özel sağlık sigortası yaptırmış olanlar tedavi için belirlenen giderleri sigorta şirketlerine veya SGK'ya fatura ediyorlardı. Özel hastaneler sağlık giderlerinin hepsini özel sigortadan alıyordu. Bu yeni yapılan düzenleme ile birlikte SGK'nın kapsamı içine girmeyen harcamalar destekleyici olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile kapsam dahiline alınıyor.
Sigorta kapsamında, kurumların karşılamadığı sağlık hizmetleri, ilave tutarlar, konaklama gibi bedeller ve SUT fiyatı üstünde kalan tutarlar sigorta kapsamında yer alıyor.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07