Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası

Perşembe , 12 - 2016

Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası

TRAFİK SİGORTASI VE KASKO SİGORTASI
Artan nüfus ve araç sayısı sebebi ile kilitlenen trafikte kullanmak zorunda olduğunuz ve itina ile kullandığınız aracınızı hem mevcut olan risklerden hem de trafikte oluşan çevresel risklerden korumak için mutlaka zorunlu olan trafik sigortanızı ve kasko sigortanızı yaptırmalısınız.

Şu gerçeği unutmamak gerekir ki trafik sigortanız zorunludur ve yaptırmadan trafiğe çıkmanız yasal olarak mümkün değildir. Fakat birçok teminat trafik sigortası ile değil de kasko poliçeniz ile teminat altına alınır. Trafik sigortanız kaza durumunda sizlerin değil kazaya karışan ve suçsuz bulunan tarafın riskleri teminat altına alır. Siz suçsuz dahi olsanız sizin hasarınızı trafik sigortanız karşılamaz. Bu gibi durumlarda eğer kasko poliçeniz yok ise sizin aracınızın masrafları size kalır şayet kasko poliçeniz var ise teminat kapsamında olacağı için ödeme sağlanır ve sizlerde cebinizden ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Devlet tarafından zorunlu kılınan bu sigortanın her yıl mutlaka yenilenmesi gerekir. Trafik tarafından bu sigortaların yapılıp yapılmadığına dair denetleme her yıl kontrol edilir. Poliçeniz yenilenmediyse aracınızın yasal olarak trafiğe çıkmasına izin verilmez. Aracınızı sigortanız olmadan trafiğe çıkartırsanız ve bu durum fark edilirse araç sürücüsü hakkında yasal işlemler başlatılır ve trafik cezası uygulanır.
Ancak kasko poliçeniz bu durum gibi değildir ve poliçeniz tamamen sürücünün isteğine kalmış bir durumdur. Ve bu poliçe teminatları isteğe göre genişletilebilir.

Yani devlet tarafından ve kesinlikle zorunlu olan Trafik Sigortası, kaza sonucunda meydana gelecek olan zararınızı değil karşı tarafın oluşan zararını ödeme teminatına alır. Ancak zorunlu olmayan ve isteğe bağlı yaptırılan Kasko sigortanız ise sizlerin oluşacak olan hasarlarını ve zararlarını teminat altına alır. Doğal olarak trafik sigortası primleri daha uygun fiyatlıdır.
Hızla artan bu nüfus sayısı ve artan araç sayısı nedeniyle trafikte aldığınız tüm önlemlere rağmen, meydana gelecek olan bir kaza için yaptıracağınız kasko sigortası sizler için güven demektir.

EN UYGUN FİYATA TRAFİK POLİÇESİ VE KASKO POLİÇESİNE NEREDEN SAHİP OLABİLİRİM?

Sizler de uygun fiyatlarla Kasko poliçesine sahip olabilmek için supersigortam.com adresinden teklif bırakabilirsiniz. Bu teklifle sizler için 25 farklı ve köklü sigorta şirketi üzerinden araştırma yapılarak çıkan en uygun fiyatlarla sizlere dönüş sağlayalım. Kasko poliçesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve full kasko olarak poliçe sahibi olmak için 0850 420 0707 numarası üzerinden bizleri arayabilirsiniz.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07