Ürünler > Dask Sigortası
En Uygun

Dask Sigortası Teklifleri Süper Sigortam'da!Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?

Zorunlu deprem sigortası, doğal afetler sonucunda meydana gelen hasarları teminat altına almak isteyen kişilerin tercih ettiği sigorta türüdür. Türkiye, deprem risk bölgesi bakımından yüksek riskte bulunan ülkeler arasında yerini almaktadır, bu sebeple deprem sigortasına olan ilgi ve bilinirlik diğer sigortalara kıyasla daha azdır.

DASK Ne Demek?

DASK, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. DASK 1999 yılında meydana gelen marmara depremi sonrasında deprem bilincini artırmak ve deprem sigortasını duyurmak adına kurulmuş bir kuruluştur. DASK “deprem geçecek, hayat devam edecek” ilkesini benimseyerek, deprem sonrasında meydana gelen maddi zararlarda düşük primleri sayesinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Zorunlu olan deprem sigortası DASK güvencesiyle yaptırılır.3 Adımda Sigorta Poliçeni Oluştur

Süper Sigortam ile kolay ve güvenilir şekilde 3 adımda DASK poliçeni oluştur!

Gerekli Bilgileri Gir

Sigortalanmak istediğin ürüne özel bazı bilgileri hızlıca doldur.

Sana Özel Teklifi Gör

Doldurduğun bilgiler ışığında, birçok sigorta şirketinden sana özel gelen teklifleri görüntüle ve hepsini karşılaştır.

Güvenle Sigortalan

Sana en uygun sigorta şirketinden gelen teklifi güvenli ödeme seçeneği ile hızlıca satın al ve sigortalan!Zorunlu Deprem Sigortası Teminatları Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortasına sahip olan sigortalı, aşağıda belirtilen durumlar sonucunda teminat altına alınmaktadır. 1. Deprem sırasında ve sonrasında Temellerde, Ana duvarlarda, Farklı odaları ayıran ortak duvarlarda, İstinat duvarlarında, Tavan ve tabanlarda, Merdivenlerde, Asansörlerde, Koridorlarda, Çatılarda ve Bacalarda meydana gelen tüm hasarlarda zorunlu deprem sigortası devreye girerek poliçe limitinde belirlenen miktarda maddi güvence sağlamaktadır.

DASK Sigortası ve Konut Sigortasını Birbirinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortası ve Konut sigortası arasında en belirgin farklardan biri; zorunlu deprem sigortasında sadece doğal afetler sonucunda ortaya çıkan hasarlar teminat altına alınırken, konut sigortasında hem doğal afetler sonucunda meydana gelen hasarlarda, hem sigortalı konutta meydana gelecek hırsızlık ve tesisat zararlarında sigortalıya teminat sunmaktadır. Zorunlu deprem sigortanızı Süper Sigortam’dan alın, deprem hasarlarınızda en az az masraf ile kurtulun.En Çok Merak Ettikleriniz

Süper Sigortam avantajlarına, ürünlerimiz hakkında merak ettiklerinize ve sigorta poliçenize ilişkin tüm soruların cevaplarına buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Zorunlu deprem sigortası, doğal afetler sonucunda meydana gelen hasarları teminat altına almak isteyen kişilerin tercih ettiği sigorta türüdür.

DASK, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. DASK 1999 yılında meydana gelen marmara depremi sonrasında deprem bilincini artırmak ve deprem sigortasını duyurmak adına kurulmuş bir kuruluştur.

Deprem sırasında ve sonrasında Temellerde, Ana duvarlarda, Farklı odaları ayıran ortak duvarlarda, İstinat duvarlarında, Tavan ve tabanlarda, Merdivenlerde, Asansörlerde, Koridorlarda, Çatılarda ve Bacalarda meydana gelen tüm hasarlarda teminat sağlamaktadır.

Zorunlu deprem sigortası deprem sırasında veya sonrasında meydana gelen doğal afetler sonucu hasarlarda teminat verirken konut sigortası hem doğal afetlerde hem de hırsızlık, su kaçağı, tesisat sorunları gibi durumlarda da teminat sağlamaktadır.

Dask sigortası teminat dışı kalan durumlar;

Deprem sonucu meydana gelen enkazın kaldırılma masrafı, kar kaybı, kira mahrumiyeti, mali sorumluluklar ve benzeri zararlar,

Ölüm dahil olmak üzere tüm maddi masraflar sigorta kapsamı dışındadır.Çözüm Ortaklarımız

Uzman iş ortaklarımız ile sigortanız artık emin ellerde.Dask Sigortası

BLOG ARŞİVİ

Ürünlerimiz hakkındaki tüm blog yazılarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Blog Image Kredili Hayat
27.08.2021

Kredili Hayat Sigortası Nedir?

Haberin Devamı
Blog Image Kasko
29/07/2021

Kasko Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image Trafik
29/07/2021

Online Zorunlu Trafik Sigortası Almanın Avantajları

Haberin Devamı
Blog Image DASK
29/07/2021

DASK Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Bilgi

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
29/07/2021

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Yaptırmanız için 5 Neden

Haberin Devamı
Blog Image Konut
29/07/2021

Pandemi Sürecinde Evlerimizde Yapabileceğimiz En İyi Aktiviteler

Haberin Devamı
Blog Image Sağlık
29/07/2021

Covid-19 ile Öğrendiklerimiz

Haberin Devamı
Blog Image Yurt Dışı Seyahat
29/07/2021

Corona Döneminde Güvenli Seyahat Etmenin Yolları

Haberin Devamı
Blog Image Seyahat Sağlık
29/07/2021

Bavul Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Haberin Devamı
Blog Image Ferdi Kaza
29/07/2021

Her Türlü Kazaya Karşı Önleminizi Alın!

Haberin Devamı
Blog Image Evcil Hayvan
29/07/2021

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Haberin Devamı
Blog Image Yabancı Sağlık
29/07/2021

Yabancı Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Haberin Devamı