DOĞUM PAKETİ NEDİR

DOĞUM PAKETİ NEDİR

Sağlık poliçelerine doğum teminatı ekleyerek, gebelik rutin kontroller ve doğum masraflarınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Doğum teminatının özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında uygulamaları farklıdır.

Her iki sigorta için de poliçe başlangıcında gebelik durumunun olmaması gerekmektedir.

Özel sağlık sigortasında doğum teminatı; poliçenize doğum teminatı eklemeniz durumunda çalıştığınız şirkete ve tercih ettiğiniz hastane ağına bağlı olarak minimum 5 aylık(şirket bazında farklılık göstermektedir) bir bekleme süreniz bulunmaktadır. Bekleme süreci içerisindeyken gebeliğin oluşması durumunda poliçe içerisinde ki doğum teminatı kapsam dışında kalır. Ancak bekleme süresinden sonra gebeliğin oluşması durumunda gebelik rutin kontrolleriniz ve doğumunuz için poliçe de belirlenmiş teminatlar oranında yararlanabilirsiniz.

Poliçesinde doğum teminatı bulunan ve bu doğum teminatı kullanılarak dünyaya gelmiş bebeklerinizi de sigorta poliçenize 15 gün içinde eklemeniz durumunda bebeğinizin varsa doğuştan gelen hastalıkları karşılanacak, ayrıca poliçenize hediye olan yeni doğan limiti ile bebeğin ilk tetkikleri de teminat altında olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı; poliçenize doğum teminatı eklemeniz durumunda özel sağlıkta olduğu gibi bir bekleme süreniz bulunmaktadır. Şirket bazında farklılık göstermekle birlikte tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi ortalama 6 ay ve ya 12 ay’dır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında özel sağlık sigortasından farklı olarak bekleme süresi içerisinde gebelik oluşması durumunda teminat kapsam dışı kalmaz, ancak teminatı kullanmak için bekleme süresinin sonlanması beklenmektedir.

Örnekleme yapmak gerekirse; sigortasında gebelik teminatı olan sigortalının poliçesini yaptırdıktan 4 ay sonra hamile kalması durumunda; özel sağlık sigortası kullanıyorsa poliçesinin içerisindeki doğum teminatı iptal edilir, tamamlayıcı sağlık sigortası kullanıyorsa satın aldığı paketteki bekleme süresinin dolmasını bekler süre dolduktan sonra gebelik rutin kontrolleri ve doğumunda poliçesini kullanabilmektedir.

NOT: Bu sigortalardan bağımsız olarak hamile bir bireyinde sigortalanmasını sağlayan ve sadece doğum teminatı için oluşturulan paketler bulunmaktadır.

Doğum teminatıyla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınız için müşteri temsilcimizle 0850 420 07 07 numaralı telefondan iletişime geçebilir ya da sayfamız üzerinden teklif formu doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz.

HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07