Eğitim sigortası nedir? Kimler faydalanabilir?
EĞİTİM SGORTASI NEDİR?

Hiç düşündünüz mü? Başınıza bir şey gelmesi halinde çocuğunuz eğitimine nasıl devam edecek. Çocuğunuzun eğitimi, onun tüm geleceğini etkileyecek önemli bir süreçtir. Bu süreçte yaşayabileceğiniz beklenmeyen durumlara karşı çocuklarınızın eğitimlerini tamamlamasını güvence altına alabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette ki eğitim sigortası yaptırarak.
 
PEKİ BU EĞİTİM SİGORTASINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?
18-65 yaş arasındaki tüm anne ve babalar ile çocuğun herhangi bir yakını, eğitim masrafını üstlenen diğer şahıslar Eğitim Sigortası yaptırabilirler.
 
BU POLİÇE KAPASAMINDA TEMİNAT ALTINA ALANAN KAZALAR NELERDİR?
 
  • Trafik kazaları
  • Ev kazaları
  • Yanıklar
  • Terör
  • Kapkaç
  • Aniden ortaya çıkan gazların solunması sonucu yaşanılan zehirlenmeler.
  • Kuduz gibi ısırılma sonucu yaşanılan yaralanmalar ve ölümler.
 
HANGİ DURUMLARI KAPSAR VE NE ZAMAN DEVREYE GİRER?
 
Sigortalının sigorta süresi içerisinde vefatı halinde teminat tutarı ödemesi gerçekleşir. İlk yıl için minimum teminat tutarı 20.000 TL'dir. Diğer yıllar için ise teminat tutarı ilk yıl teminat tutarının süreye bölünmesi ile bulunur. Teminat ödemesi yapılacak öğrencinin yıllık eğitim masrafı ve sigorta süresi ilk yıl toplam teminat tutarını belirler ve her gelecek yıl için eğitim masrafı kadar teminat tutarı azaltılır. İstenildiği taktirde teminat tutarı sabitlen edebilir.
 
EĞİTİM SİGORTASI TEMİNATI NASIL HESAPLANIR?
 
Kaza sonucu yaşam kaybı veya maluliyetin gerçekleşmesi durumunda sigorta başlangıcında belirlenmiş olan teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Teminatın sigortalıya ödenme süresi olası riskin gerçekleşme tarihinden itibaren kalan sigorta süresidir.
ÖRNEĞİN; 6 yıl süresince çocuğunuzun eğitimi için yıllık 10.000 USD değerinde eğitim teminatına ihtiyacı olduğunu varsayalım. Sigorta süresi ilerledikçe toplam teminat tutarı azalacaktır. Risk, sigortanın 3. yılında gerçekleşirse teminata ihtiyaç duyulacak kalan süre 3 yıl olduğu için 10.000 USD değerindeki teminat 3 yıl boyunca yıllık olarak ödenecektir.

 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07