Hazineden sigorta şirketlerine çağrı var
Hazine’den sigorta şirketlerine fiyatlarınızı acil indirin çağrısı geldi…
 
Başkan Binali YILDIRIM’dan gelen talimatla hazine, sigorta şirketlerinden, trafik sigortası fiyatlarını indirme sözü istedi. Şayet beklenen bu indirim olmazsa,devlet müdahalesi olacağını söyledi. Sigorta şirketleri de fiyatların düşmeye başladığını belirterek ilave bir indiriminde ayrıca sözünü verdi.
Nisan ayında yapılan yasal düzenleme ile trafik sigortası fiyatlarının düşmesi bekleniyordu. Peki bu fiyatlar düştü mü? Yaklaşık olarak yüzde 3 ila 5 arasında indirim oldu ama bu durum beklentileri karşılamadı. Karşılamayınca da sivil toplum kuruluşlarından “yasaya rağmen sigortacılar primlerini indirmiyor, buy duruma artık devlet müdahale ve devlet belirlesin” demeye başladılar. Bu istek, siyasi iradeye de iletilmiş ki geçen hafta Hazine, trafik sigortasında Pazar payı yüksek 10 şirketi acil toplantıya çağırdı.
Hazine’nin üzerinde ciddi bir baskı var. Hazine topsa da “yasa da çıktı daha ne bekliyorsunuz? Düşürün artık şu fiyatları yoksa sıkıntı yaşanacak” diyerek şirket yöneticilerinden indirim sözü alındı.
Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, devletin müdahalesine gerek kalmayacağını belirterek, “Şirket olarak önümüzdeki aydan itibaren fiyatta yüzde 5 indirim sözü verdik. Geçen ay da bu oranda bir indirim yapmıştık, böylece bizim fiyatlarımızda toplamda yüzde 10 düşüş olacak” diyor ve ekliyor: “Diğer şirketlerin de bu oranlarda indirime gitmesi gerekiyor. Bizim gibi sadece birkaç şirket indirirse, bu sefer poliçe sayımız artar, buna paralel risk de yükselir, yeniden fiyatları artırmak zorunda kalırız.” Dedi.
 
Kaynak: http://www.sigortamedya.com.tr/
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07