Kasko da hasarsızlık indirimi nedir?
KASKO DA HASARSIZLIK İNDİRİMİ NEDİR? NASIL UYGULANIR?
 
Kasko sigortası araç sahiplerinin isteği doğrultusunda yaptırılan ve aracınızı da sizleri de önemlim hasarlara karşı koruyan bir sigortadır. Kasko poliçenize ihtiyaç duymadığınız her sene indirimleriniz artacak ve bir diğer yılın poliçesine indirim olarak eklenecektir.
Şirket uygulamaları ve hasarsızlık yılına bağlı olarak 0'dan p'e kadar değişen hasarsızlık indirimi kasko sigorta poliçenizin primini etkileyen en önemli kriterlerdendir.
Bu indirimleri şu şekilde sıralarsak;
İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 30,
İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40,
Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50,
Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60 oranlarında indirim alabilirsiniz.
Hasarsızlık indirimi kişiyi takip eder. Yani bu durumda yeni satın aldığınız bir araca kasko poliçesi yaptırırken kazanılmış hasarsızlık indirimi hakkınızı yeni aracınızın poliçesinde kullanabilirsiniz.
Kazanılmış olan bu hasarsızlık indirimi hakkı, poliçenizin yenilemesini başka bir şirketten yapsanız dahi devam edecektir.
Kaza yapılması veya kasko poliçesinin kullanılması durumunda bu indirim hakları bozulacaktır. Ancak bazı durumlarda sürücülerin bu hasarsızlık indirimleri bozulmaz. Bu durumları şöyle sıralayabiliriz;
  • Sigortalı aracın karıştığı kazada sürücünün hiçbir kusurunun olmadığı hasarlar (0 rüculu hasarlar)
  • Radyo teyp ve cam kırılması hasarları
  • Şirketlerin özel hasar noktalarından verilen hasar hizmetlerinde (genelde senede bir hasar)
  • Mini Onarım hizmeti kapsamındaki hasarlar.
 
Sizler de kasko poliçenizi hem hasarsızlık indiriminden faydalanarak hem de süper sigortam indirimlerinden faydalanarak çok daha uygun fiyatlara yaptırmak için tek tıkla teklif alabilir ya da 0850 420 0707 den bizlere ulaşın. En cazip teklifleri kaçırmayın…
 
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07