Kış aylarında hastalıklardan korunmanın yolları.
KIŞ AYLARINI SAĞLIKLI GEÇİRMEK İÇİN NELER DİKKAT EDİLMELİ.
 
Sıcak yaz mevsimi yerini soğuk kış aylarına bırakırken hastalıklara yakalanmamak için dikkat etmemiz gereken bazı önemli hususlar var.
Bunları şu şekilde sıralayabiliriz…
 
  • BOL VİTAMİN İÇEREN ÇORBALARI İÇMEYİ İHMALETMEYİN.
Havaların soğuması ile dikkat edilmemesi halinde karın ağrısı,mide bulantısı, kabızlık ve ishal gibi şikayetleriniz artabilir. Buna neden olan en önemli etkenlerin başında yaz aylarının sıcak havasından kalma alışkanlığımız olarak soğuk içecekler tüketmek ve ince giyinmekten kaynaklı ağrılar çekebilirsiniz. Havların soğuması ile birlikte sindirim sisteminizin de ısınmasını sağlamak ve kan dolaşımının da hızlanmasın sağlamak gerekmektedir. Soğuk ve buzlu içeceklerin kullanılması bu durumun önüne geçerek hastalanmanızı ve boğaz ağrısı çekmenize neden olacaktır. S9oğuk içecekler yerine sıcak içecekler tüketerek bol vitamin içeren çorbalar tüketmek sindirim sisteminizi güçlendirerek bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine yardımcı olacaktır.
 
  • DÜZENLİ SPOR YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİN
Havaların soğuması egzersiz yapmak için motivasyonunuzu düşürebilir. Ancak düzenli egzersiz yapmak kış ayları için önemlidir. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir ve sizi zinde tutar. Spor yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unusur ise beden sağlığınız için ısınma hareketleri yapmaktır. Vücudunuzu ısıtmadan yapacağınız spor bedeninizin hamlamasına ve daha sonrasında ise kendinizi halsiz hissetmenize neden olacaktır. Soğuk havalarda ısınmadan yapacağınız spor kaslarınızın incinmesine neden olacaktır. Kan dolaşımını  hızlandırmak adına bu hareketleri yapmanız gerekmektedir.
 
  • UYKUNUZU ALMANIZ ÖNEMLİ
Bir yetişkinin günde en az 6 saat uyuması gerekmektedir. Teknoloji bağımlılığı nedeniyle insanların uyku kalitesi ne yazık ki düşmektedir. Araştırmalara göre bu teknolojik aletlerden yayılan yapay ışıklar beyni rahatsız etmekte ve vücudu uyanık tutmaya zorlamaktadır.  Bu durumu önlemek için yatağınıza geçmeden 1 saat öncesinde elektronik cihazlarınızla olan iletişiminizi kesmeniz gerekmektedir. Vücudun kendini yenilemesi ve zinde kalabilmesi için uyku uykunuzu almanız gerekmektedir.  Düzenli uyku sistemi olmayan insanlar da bağışıklık sisteminizin zayıflamasına nende olarak daha kolay hastalanmanızı sağlayacaktır.
 
  • D VİTAMİNİ ALMAYI UNUTMAYIN
D vitamini vücut için en önemli vitaminlerden birisidir. Besinlerin yanı sıra en büyük enerji kaynağı güneşti. D vitamini vücudunuzun kalsiyum emmesine, kemiklerin şekillenmesine, bağışıklık sisteminizin ve ruh durumunuzun düzenlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Yerince alınmayan güneş ışığı D vitamini eksikliğine yol açar. Bu durumlarla karşılaşmqmak adına D vitamini içeren besinleri bolca tüketmeniz gerekmektedir. Kışa hazırlık için önceliklerinizden birisi bu olmalıdır.
 
  • SAĞLIK SİGORTANIZI YAPTIRMAYI UNUTMAYIN.
Sağlık her şeyin başıdır ve önünde gelir. Düzenli sağlık kontrolü yaptırmanın en büyük avantajlarından birisi olası bir sağlık sıkıntısının erken teşhisi ve tanısıdır. Erken fark edilen sağlık sorunları , sağlık sorununuz ilerlemeden durdurulabilir, tedavi edilebilir. Yaptıracağınız Sağlık Sigortası sizlere hem yatarak hem de ayakta tedavi olanağı sunmaktadır. Gerçekleşecek olan ameliyatlarınız için ödeme yapmaz özel hastanelerde yaptıracağınız muayene işlemleri için fark ücreti ödemezseniz. En uygun fiyat tekliflerini almak için supersigortam.com dan teklifinizi alın. Detaylı bilgi için 0850 420 0707 irtibat numarasını arayabilirsiniz.
 
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07