Kış mevsimine aracınız da hazır olsun.
KIŞ GELMEDEN ARACINIZ KIŞA HAZIR OLSUN…
 
Kış ayı diyince akla ilk gelen karla kaplı sokak manzarası ve o manzarayı izleyen mutlu aile tablosudur. Hem kendinizi hem de ailenizi korumanız için almanız gereken bazı önlemler var.Kış ayları özellikle sürücüler için oldukça zor bir mevsim. Yağmurlu, karlı ve sisli havalarda araç kullanmak tahmin edildiği kadar kolay olmayan bir unsur. Böyle havalarda araç kullanırken her zaman ki kullanımımızdan daha dikkatli araç kullanmamız gerekiyor.
 
ARACINIZLA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE MUTLAKA HAZIRLIK YAPIN;;

Kış ayı öncesi sürücülere lastik,motor, silecek ve akü gibi araçlarınızda almanız gereken önlemler bulunmaktadır.Lastik basıncı ve diş derinliği kontrolü, lastiklerin yıpranması ve hasarlılık durumu gibi hem güvenliğini ele alan hem de yakıtınızın tüketimini azaltmak için önem arz eden kontrolleri yaptırmanız gerekmektedir.
  • Lastik derinliği 1,6 milimetreden az olmamalıdır. Aşınmış lastikler sizlere ve diğer sürücülere buzlu yolarda daha büyük tehlike oluşturacaktır. Lastik basınç değerleri sık sık kontrol edilmelidir. Ancak bu kontroller lastikler soğukken yapılmalıdır.
  • Akü kontrolü ihmal edilmemesi gereken oldukça önemli bir unsurdur. Yolda kalmamak adına mutlaka akünüzü düzenli bir şekilde kontrol ettirmelisiniz. Özellikle uzun zamandır aynı aküyü kullanıyorsanız mutlaka uzun yola çıkmadan kontrol ettiriniz.
  • Antifiriz, kış aylarında aracınızın soğutma sisteminin donmasını önleyen bir sıvıdır. Radyatör sisteminde yer alan suyun donmaması ve aracınızın çalışması için mutlaka antifriz kullanılmalıdır.
  • Motorun yağını ve yağ filtresinin genellikle her 5-10 bin kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.
  • Soğuk,yağışlı ve karlı havalarda görüş mesafesinin azalacağını göz ününe alırsak sileceklerinizin ısınması oldukça yüksek bir ihtimaldir.Bu durumu ihmal etmemeniz gerekir mutlaka yola çıkmadan kontrol edin.
  • Araç sileceklerinizin suyunun, cam yıkama sisteminin sıfırın altına inen havalarda donmaması için alkol içermeyen cam silecek sıvısı olmasına dikkat etmelisiniz.
 
ARACINIZIN BAGAJINI MUTLAKA KONTROL EDİN.
Aracınızın bagajında her ihtimali göz önüne alarak cep telefonu, battaniye, ilk yardım çantası, uyarı araçları,marş kablosu,çekme halatı,tekerlek zincirleri,el feneri,buz kazıyıcı,küçük kürek,kar fırçası,eldiven gibi eşyalar mutlaka bulunmalıdır.

YOLA ÇIKMADAN ÖNCE KASKONUZU YAPTIRMAYI UNUTMAYIN!
 
Başınıza gelebilecek her ihtimale karşı Kasko sigortanızı yaptırmadan yola çıkmamanızda fayda var. Herhangi bir kaza veya aracınızın hareket edemez hale gelip arızalanması ihtimaline karşı temkinli olun. 25 farklı sigorta firması arasından Türkiye nin En uygun Kasko sigortası tekliflerini muafiyetsiz bir şekilde almak için bizleri arayın 0850 420 0707. Yada teklif bırakın bizler sizi arayalım.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07