Sağlık Sigortası Kapsamı Dışında Kalan Haller.
SAĞLIK SİGORTASI NELERİ KAPSAMAZ?
 
Sağlık sigortası geniş kapsamlı bir poliçedir. Aslında sağlık sigortası poliçelerini kendiniz oluşturabilir teminatlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. SGK nız olsun ya da olmasın sigortanız birçok teminatı kapsar. Ama bununla beraber sağlık sigortanızın kapsamadığı durumlar da bulunur.
 
 
SAĞLIK SİGORTASI TEMİNAT DIŞINDA KALA HALLER NELERDİR?
 
Bazı durumlarda ki yaralanmalar durumunda sağlık poliçeniz sizlerin sağlık giderlerini karşılamaz. Bu durumlar ise;
 
  • Harp ve ya harp niteliğinde ki hareketler ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalar (eylemlere katılma durumları),
  • Cürüm(suç) işlemek veya cürme teşebbüs etmek,
  • Esrar, eroin gibi uyuşturucu maddelerin kullanılması durumu,
  • Nükleer rizikolar veya nükleer,biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj,
  • Sigortalı olan kişinin intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalıklar veya yaralanma durumları,
  • Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalanın kendisini bile isteye ağır bir tehlikeye maruz kalacak hallerde bulunması.
  • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunda belirtilen Terör eylemleri ve eylemler sonucunda doğan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak için yetkili organlar tarafında gerçekleştirilen müdahaleler soncunda meydana gelen biyolojik veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlene nedeniyle oluşacak bütün zararlar
  • Sigortanıza yurt dışı teminatı eklememeniz durumunda sağlık poliçeniz yurt içerisinde geçerli olacaktır. Yurt dışında kullanılamaz.
  • Sigorta, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi sigortalı tarafından kararlaştırılmadıkça Türkiye saati ile öğlen saat 12.00`de başlar ve yine öğlen saat 12.00`da son bulur.
 
Sizler de En Uygun Fiyata aynı zamanda da En Kapsamlı Sağlık Sigortası teklifini alabilmek için supersigortam.com dan alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden teklif bırakmak ya da 0850 420 0707 telefon irtibat numarasından bizlere ulaşmak.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07