Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir

Sosyal güvenlik kurumu sigortaları bulunan vatandaşlara Tamamlayıcı Sağlı Sigortası ya da Destekleyici Sağlık Sigortası olarak adlandırılan bir avantaj sunmaktadır. Bu avantaj sayesinde vatandaşların belirli başlı hakları arttırılarak güvence altına alımlarda artış meydana getirilmek istenmiştir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde özel sigortaya sahip olan vatandaşın hastane faturalarının bir kısmını kurum karşılayabilmektedir. Asıl amaç sağlık işlemlerinin rahat ve kolay bir şekilde sürdürülebilmesini sağlamaktır. Kuruma olan geri ödemelerdeki uygulama ve ödeme farklılıkları kaldırılarak hastalardaki yük oranı da azaltılmış bulunmaktadır. Bu sigortaya talep ise internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Özel sağlık sigortasına giren pek çok maddeden bu sigorta sahipleri yararlanabilmektedir.

Sağlanan bu imkan ve kolaylıklar sayesinde vatandaş herhangi bir hastalık durumunda hastane işlemlerinden sonra kendisine gelen fatura yüksel ölçüde azalmış olup maddi sıkıntı en alt seviyelere indirilmiş bulunmaktadır. Bu sayede zaten hasta olan vatandaşın üzüntüsüne bir de maddi olanaksızlık gelmesi engellenmiştir.

HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07