Trafik Sigortası Fiyatları Satışları Düşürdü!
TRAFİK SİGORTASI FİYATLARI MOTOSİKLET SATIŞLARINI DÜŞÜRDÜ!
 
Türkiye de ki trafik yoğunluğu ve park alanlarında ki sıkıntı nedeniyle ülkemizde son yıllarda motosiklet satışlarında artış yaşanmıştı. Ancak bu yıl trafik sigortasında yaşanan fiyat artışları nedeniyle motosiklet satışlarında da düşüş yaşandı.
 
Metropol şehirlerde yaşanan trafik yoğunluğu, petrol ürünlerine yapılan yüksek zamlar ve park sorunu nedeniyle günlük hayatlarımızda daha çok motosiklet tercih etmeye başladık. Ancak 2016 yılında bu satışlar beklentilerin altında kaldı ve istenildiği gibi artmadı.
2016`nın il 9 ayında trafiğe tescilli motosiklet sayısı geçen yıla göre yüzde 15.5oranında azalma gösterdi.
 
2015 yılında ise 135 bin 822 motosiklet trafiğe kayıt yaptırdı. Ancak bu rakam 2016 yılında 114 bin 704` e geriledi. Yani geçen yıla oranla şimdiden 20 bin motosiklet daha az satılmış oldu. Bunun en temel nedeni olarak da bu yıl içerisinde artan trafik sigortası fiyatları olduğu belirtildi.
 
Trafik sigortası olmadan motorlar trafiğe çıkıyor…
Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Özsoy bu durum için Dünya da Trafik yoğunluğunu önlemenin en pratik yolunun motosiklet kullanımının arttırılması olduğunu belirtti. Özsoy Konuşmasına “ Tüm Dünya da bu araçlara devlet teşviki, vergi ve sigorta indirimleri yapılmakta. Prim artışı trafikteki motosiklet sayısının azalmasına sebep oluyor. Hatta hiç istemediğimiz sigortasız motosikletler trafikte yaygınlaşıyor. Trafik sigortası primlerinde acil olarak indirim yapılmalı” diye konuştu.
Trafik sigortalarının sorumluluk anlarının mahkemelerce genişletildiğini ve poliçe sahibinin de gördüğü zararın karşılanmasına dönüştüğünü bu nedenle de trafik sigortası primlerinde artış yaşandığı belirtildi.
Sigorta bedelinin sahip olunan motorla orantılı olmadığını bu belirlenen fiyatların hasarsızlık indirimi ve durumu, ehliyet eksikliği gibi ölçülerle belirlenir. Motorunuzun değeri 8 bin TL ancak çıkan poliçeniz 500 TL ya da 1.500 TL olabilir. Sürücünün tecrübesi ve hasarsızlık indirimiyle bu poliçenin bedeli 80 bin TL lik motorda 800 TL de çıkabilir.
 
TRAFİK SİGORTASI İÇİN EN UYGUN FİYATLARA NEREDEN ULAŞABİLİRSİNİZ?
Oluşan,oluşabilecek hasar anlarında dahi her an yanınızda olan ve siz müşterilerimize özel hasar ekibi ile sizlere he durumda ve her zaman hizmet sunan supersigortam.com bunların yanı sıra sizlere çoklu firma üzerinden en uygun teklifleri de beraberinde sunuyor.
Kişiye özel müşteri temsilcisi ve danışma hattı hizmeti sunan supersigorta sizlere şahsi sigortacı imkânı veriyor. Poliçe işlemleriniz için onlarca kişi il irtibat kurup derdinizi her defasından farklı kişilere anlatmak zorunda kalmazsınız. Size özel olan bireysel müşteri temsilciniz yani sigorta uzmanınızla tek telefon ile irtibata geçebilir, hasarınızı, sorununuzu ya da aklınıza takılan sorulara cevap alabilirsiniz.
Trafik sigortasında en uygun teklifleri almak ve en kısa süre içerisinde poliçenize sahip olabilmek için supersigortam.com üzerinden teklif bırakabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye sahip olmak için 0850 420 0707 yi arayabilirsiniz.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07