Trafik sigortasında neler değişti?
TRAFİK SİGORTASI DÜZENLEMELERİNDEN SONRA NELER DEĞİŞTİ?
 
Trafik Sigortası primlerinde yaşanan olağan üstü artışlara karşı Hazine Müsteşarlığı yaptığı genel değişiklikle sigorta şirketleri vefat eden ağır kusurlu sürücü için ödenen tazminatların geri iadesinin önünü açtı. Resmi gazetede de yayınlanan bu değişikliğe göre mahkeme kararı ile sigorta şirketleri ağır kusurlu sürücü için ödedikleri tazminatları, sigortalının yakınından geri talep edebilecek.
 
TRAFİK SİGORTASINDA SON DURUM NE?
 
Trafik sigortasında geçen yıldan bu yana fiyatlar artış gösterdi. Bir çok düzenleme ve değişiklik yapıldı ancak primler bir türlü istenilen seviyeye indirilemedi. Yapılan bunca düzenlemenin sonuç vermemesinin ardından Hazine Müsteşarlığı yetkilileri Temmuz ayında sigorta şirketlerinin temsilcileri ile bir toplantıya oturdular. Ancak bu toplantının ardından primlerde Ağustos ayı ile birlikte düşüş yaşanacağını belirtmişti. Ağustos ayıyla beraber gözle görülür bir düşüş yaşansa da Eylül ayına gelindiğinde primlerin yükselişi yeniden başladı.
 
SBM’nin resmi verilerine göre Temmuz 2016 da ortalama olarak 659 TL olarak trafik sigortası primleri, Ağustos ayında 613 TL ye kadar düştü. Ancak Eylül ayı ile beraber ortalama primler tekrar yükselişe geçti ve fiyat 628 TL ye kadar çıktı. Bu yükseliş Ekim ayının ilk haftasında da devam ederek 645 TL ye çıktı.
 
Trafik sigortası fiyatları şirketten şirkete değişiklik gösteriyor. Öyle ki aynı araç ve sürücü için A firması 100 TL fiyat verirken B firması 200 TL fiyat vermektedir. Trafik sigortası tekliflerinde şirketler arasında 0 lere varan farklılık göstermektedir. Geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de bu konu ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaparak trafik sigortası için uygun fiyat almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden teklif alarak karşılaştırma yapılabileceğini belirtti.
 
Vatandaşlar en uygun tekliflere ulaşabilmek için internet üzerinden teklifler alarak karşılaştırma yapabilir, kendilerine en cazip gelen teklifi onaylayarak işlemlerini yapabilirler.
 
PEKİ EN İYİ TEKLİFİ NEREDE BULABİLİRSİNİZ?
 
Aracınıza sigorta yaptırmak istiyorsunuz ama fiyatların yüksekliği yüzünden yaptıramıyor musunuz? İnternet üzerinden sigorta işlemi yapmak istiyor ancak güvenemiyor musunuz? Sizi supersigortam.com üzerinden poliçe kesmeye davet ediyoruz. Güvenli ödeme ekranı ile işlem gerçekleştirebilir ve en kısa süre içerisinde vereceğiniz 4 bilgi ile birçok farklı firmadan fiyat alabilirsiniz. Hepsi ve çok daha fazlası için 0850 420 0707 yi aramanız yeterli.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07