Zorunlu Trafik Sigortası 2016

Zorunlu Trafik Sigortası

                Son yıllarda yapılan düzenlemeler sürücülere birçok zorunluluk getiriyor. 2918 sayılı kanun uyarınca mecbur kılınan zorunlu trafik sigortası da bunlardan biri. Polis kontrollerinde trafik sigorta poliçesi de isteniyor ve eğer sigorta yapılmamışsa sürücü çeşitli cezai müeyyidelere maruz kalıyor. Bu yüzden araç satın alırken trafik sigortası ücretlerini de hesaplamak gerekmekte.
Trafik sigortasının amacı kaza anında mağdur kişinin masraflarının giderilmesini sağlamak. Bu sigorta kaskonun aksine karşı tarafın masraflarının karşılamak amacıyla yapılıyor. Örneğin sizin sorumluluğunuzda bir kaza gerçekleştiyse, mağdur kişinin masrafları sorumluluk derecenize göre daha önce yatırmış olduğunuz sigorta bütçesinden karşılanıyor. Kaza tespitinde sorumlu olan kimse masraflar onun tarafından karşılanmaktadır.
                Bu sigorta yalnızca yeni araçlar için geçerli değildir. Bir araç için yapılmış olan zorunlu trafik sigortası hiçbir şekilde devredilemez. İkinci el araç satın alan kişinin de sigorta ücretini tekrardan yatırması gerekir. Satışı yapan taraf ise sigorta firmasına başvurarak kalan sigorta primini geri alabilir. Trafik sigortası yılda bir kere yenilenmektedir ve tarihi geçmiş poliçeler geçersiz sayılmaktadır.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07